Quick Delivery
Tall Opal Louise Reeded Tube Glass Lamp Shade 36cm
SKU: GL219
US$128.72 Incl. Tax
US$104.65 Excl. Tax
Dispatched within 1-2 days.
Need help? Visit our help centre for quick answers or chat with us.
Customise Product
All our fixtures are made just for you and can be customised in terms of colour, size and suspension length to suit your space. For a fully bespoke piece, simply share your design concept and we'll help bring it to life - get in touch.
Description
Description
Add a touch of elegance to your home with this tall opal tube glass lamp shade.
This lamp shade measures 36cm in height and 9.6cm in diameter. The opal design of this tube glass shape adds a unique, modern touch to any interior.
Note: This is a replacement glass for the Louise wall light. It includes a divet at its base.
Specification
Specification
| Lead Time | Dispatched within 1-2 days. |
|---|---|
| Lead Time | 1-2 Days |
| Product Weight | 0.8 kg / 1.8 lb |
| Height | 36cm |
| Diameter | 9.6cm |
| Material | Glass |
| CE Approved | Yes |
| UKCA Approved | Yes |
| UL Certified | Yes |
Reviews
Reviews
Related Products




